קשרים חדשים בצל קורונה

זמן מיוחד כרגע, כבר חודש אנחנו בהסגר ,עברנו ספח מוזר ביותר, כל אחד בביתו בלי להתאסף ביחד ליד שולחן החג. הדור הישן נשאר לבד בבית וזה ממש העציב אותם ואותנו . אני במקרה התחלתי לטפל באישה מבוגרת בת 92 היא גרה עם בעלה בן 90 וככה יצא שאני היחידה שיושבת אתה ומדברת אתה ממש. הבן והנכדים באים לכמה דקות להביא  אוכל לסדר תרופות ובורחים.

איך חיים המבוגרים בזמן הקורונה?

זה מעניין לראות איך מבוגרים חיים, כל הבית שלה מלא בתמונות של נכדים, כלה שלה והבן. היא כל פעם מחדש מספרת איך היא אוהבת אותם, וכמה הם טובים ומוצלחים, מורגש שחסר לה אותם, זה חלק גדול מהחיים שלה. תמונות בכל מקום מזכירים אותם שככה היא מתחברת אליהם אל בנה ונכדים.

ככה יוצא שיש לי פתאום עבודה עם שליחות ואני מרגישה אחריות אליה כי אם לא אני ,אז לא ממש יהיה לה עם מי לדבר, והיא זקוקה כל כך לקשר, כמו כל המבוגרים שלנו. זה אחד הדוגמאות לחיים בצל קורונה גילינו אוכלוסיה שלמה שכל כך זקוקה  לאהבה הגיל הזהב לפני זה זלזלנו בהם כמעט ולא הזכרנו,הקשר אתם כל כך משמעותי הקשר בין דור הצעיר ודור הישן הוא ממש קשר חיוני, כמה אהבה יש בו , כמה קבלה אחד של השני.

האמת לפני היה לי קשה עם מבוגרים הם תמיד נראו לי נודניקים ומעצבנים , אבל עכשיו אני מבינה שזה דור מאוד חזק אם ערכים טובים מושרשים בהם, יש בהם הרבה כוח הישרדות וחכמה, יש הרבה מהם ללמוד מהם. מבוגרים בני 90 שגם קורונה קטנה עליהם. אפשר ללמוד הרבה על יחסים ביניהם איך היא דואגת לבעלה שיוכל כמו שצריך כל פעם אנחנו מכינות ארוחה, כל כך מתחשבת במה שהוא יגיד, כל כך דואגת לו, באמת דוגמה של אהבה כזו של שנים של חיים זה לצד זה,הם עברו הכל גם את  השואה, ולא קל להם בזמן אבל עומדים איתנים כמו תמיד. 

אני באמת כמו הרבה אנשים שמטפלים במבוגרים  מרגישה מחויבות לבוא אליהם כי אין משהו אחר שיהיה אתם, זה מדהים איך שאני מתחילה להיות יותר רכה וטובה אתם, רוצה להכניס בהם רוח חיים ומצב רוח טוב, אבל לעתים זה קורה ההפוך האישה המבוגרת החביבה מכניסה בי רוח חיים ושמחה , מזיזה אותי גם ממקום שלי שבימים האלה גם לא קל, ודיכאון לעיתים נכנס למקום,הקשר עוזר להמשיך את החיים בצל קורונה גם לי וגם לה. אם לא קורונה אולי לא הייתי מגלה את  המקום   הזה בכלל 

אז יוצא וקורונה גם עוזרת לנו פותחת לנו מקום לקשרים חדשים וטובים.