הכנרת הקסומה

הו כנרת. כמה שירים נכתבו כמה אוהלים נבנו כמה פסולת הושלכה, הכנרת נצלה כמעט ונעלמה וחזרה שוב למצבה הטבעי והמאוזן.

האגם הקסום ששוכן בצפון ישראל הוא מוקד עלייה לרגל של צעירים ומשפחות מישראל ולא רק, הכנרת היא מוקד תיירותי מפורסם ברחבי העולם ובני הדת הנוצרית מבקרים בה לרוב והיא נחשבת כמקום מיוחד וייחודי וגם העיר טבריה (טיבריוס) האלוקית.

הכנרת מלאה!

מסעדות ספינות שיט וקמפינג הם נוף טבעי של הנהר שמימיו צלולים ונעימים. ולא ממש מלוחים. אפשר לטעות ולחשוב שמדובר במקום תמים, מקום בו הטבע מפרגן לאדם שיכול לעשות בו כרצונו. הדבר אינו כך. בכנרת טבעו המוני אנשים ביניהם ילדים וצעירים, חלקם נמצאו רק אחרי מס ימים. יש האומרים שהזרמים במי הכנרת חזקים ומסוכנים עוד יותר בשל היותה לרוב שקטה ומתעתעת.

הכנרת היא מוקד בילוי מקובל ונחשב בקרב צעירים שנוטים לנפוש בחןפיה בחופשים ורוכשים במקום חוויות לכל החיים נדמה שלכל אחד מאיתנו יש איזשהו זיכרון ילדות או נעורים מהכנרת, עם המשפחה, עם החברים ובכלל אולי גם עצמו.

הרי מסע הגדילה וההתבגרות של כל ישראלי מצוי נטוע היטב בשבילי הארץ ואתריה והכנרת אינה אלא שביל מרכזי ששוכן בלב ליבו של כל אחד מאיתנו.

זכורה לי מאוד תקופה של שנתיים שהם הייתי נוסעת עם חברותיי לטבריה והיינו ישנות על החוף או באכסניות נוער זולות עם מיטה ושירותים פשוטים משותפים. 

זכורה לי הכנרת הנעימה הצלולה והמים המלטפים, זכורה לי השמש החמה הקופחת והמשזפת וזכורים לי השירים הישראלים שהיה שר הזמר בכל ערב וכולנו, נערים ונערות מכל הארץ רוקדים לצלילי שלום חנוך ושלמה ארצי.

האם יש עוד מקום כמו הכנרת שבה נאספו זיכרונות של פיסות חיים? נדמה לי שהתשובה לשאלה הזאת תהיה לרוב שהכנרת היא חיים מיוחדים שזורמים בלב לבם של כל כך הרבה ישראלים ואף תיירים שהרגישו את קסמה ממש כמו מילות השיר "קסם על ים כנרת".

לעיתים קרובות חלמתי להיות טבריינית כזאת שאחרי בית הספר קופצת לכנרת ככה בכיף, עם תיק קטן ומגבת ומבלה שעה קלה באגם הנפלא שהוא הבית השני שלי.

אולי פעם זה יקרה, מי יודע.